piątek, 20 października 2017

Niemiecko-Rosyjsko-Polski Trialog

Skoro nie można się dogadać z dorosłymi....

W Berlinie, Poczdamie i Bad Freienwalde,  w dniach od 23 do 27 października br. odbędzie się po raz pierwszy trójstronne forum młodzieży w wieku od 18 do 26 lat:  „Niemiecko-Rosyjsko-Polski Trialog”
Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Absolwentów  Rosyjsko-Niemieckiego Parlamentu Młodzieży (Российско – Германского молодежного парламента). Partneruje mu Forum Młodych Dyplomatów oraz Fundacja Międzynarodowej Wymiany Młodzieży (FMMO) a o stronę finansową zatroszczyły się - niemiecka  Fundacja Dürr, rosyjska Fundację im. A.M. Gorczakowa oraz Metro.

W zaproszeniu do młodzieży Niemiec, Rosji i Polski organizatorzy napisali:

Czy - interesujesz się stosunkami niemiecko-rosyjsko-polskimi?

Czy chciałbyś mieć okazję wyrazić swoją opinię przedstawicielom środowisk politycznych i dyplomatycznych Niemiec, Polski i Rosji?

Czy chcesz zanurzyć się w historycznej przeszłości tych trzech krajów, zapoznać się z ich kulturą i współpracą gospodarczą między tymi krajami?

To masz okazje to wszystko osiągnąć uczestnicząc w trójstronnym forum młodzieżowym.

Ci, którzy zdążyli się zarejestrować na forum i przyjadą do Niemiec, otrzymają zakwaterowanie, wyżywienie i częściowy zwrot kosztów podróży.

Program Forum obejmuje m.in. wizyty w Ambasadzie Polski i Ambasadzie Rosji w Berlinie, w niemieckim Bundestagu a także w różnych organizacjach gospodarczych.

W ramach programu kulturalnego – młodzi odwiedzą Aleksandrowkę, dzielnicę Poczdamu oraz pałacyk Cecilienhof (Poczdam), gdzie został podpisany Układ Poczdamski po II wojnie światowej. 

Podobne trójstronne dyskusje młodzieżowe, już po raz czwarty. zostaną zorganizowane za miesiąc w Berlinie dla młodzieży Niemiec, Rosji i Ukrainy.2 komentarze:

  1. Пани Софья,желаю Вам успешного продвижения к намеченной цели.Ваша подвижническая деятельность так необходима сегодня,она приближает лучшее завтра.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tоже так думаю, я такого же мнения...

    OdpowiedzUsuń