środa, 7 sierpnia 2013

Młodzi Polacy w rosyjskim Bałtyckim ArtekuPolskie województwo zachodniopomorskie od lat współpracuje z partnerskim Obwodem Kaliningradzkim. Nic więc dziwnego, że w Międzynarodowym Forum Młodzieży „Baltic Artek”, który się tam akurat odbywa nie zabraknie młodzieży z Pomorza Zachodniego. Region reprezentuje dwunastoosobowa delegacja.
Baltic Artek zorganizowano już po raz trzeci. W tym roku  w dniach  7 - 15 sierpnia w Primorie, na wybrzeżu Bałtyku. W wydarzeniu weźmie udział około 1,5 tys.  młodych ludzi w wieku od 18-30 lat. z Rosji i innych krajów świata
Dla młodych Polaków udział w Forum jest szansą na poznanie historii i kultury rosyjskiej oraz zdobycia cennej wiedzy przekazanej podczas tego wydarzenia przez polityków, biznesmenów i wybitnych przedstawicieli życia publicznego. 
Baltic Artek to nie tylko obóz, ale głównie szkolenia, wykłady, gry, konkursy, spotkania z ważnymi osobistościami, wystawy, występy, prezentacje różnorakich projektów przygotowanych przez młodzież, dyskusje w formie „okrągłego stołu” oraz konferencje w których łącznie weźmie udział ponad 100 ekspertów i prelegentów.
Organizatorem wyjazdu jest Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Do Rosji pojechała młodzież ze Szczecina oraz niewielkich miejscowości regionu: Ińska, Drawska Pomorskiego i Łobza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz