środa, 28 grudnia 2016

2016/2017


 2017 
Dla pokoju i ludzkości

Для мира и человечеств

Für Frieden und Menschlichkeit

For Peace and Humanity


 *
Drodzy Goście i Czytelnicy 
Szczęśliwego Nowego Roku

*

Уважаемые посетители и читатели 
Счастливого Нового Года!
*

 Sehr geehrte Besucher und Leser
Ein glückliches neues Jahr

*

Dear Visitors and Readers
Happy New Year


życzy
Zofia Bąbczyńska-Jelonek2 komentarze:

 1. Pani Redaktor, przypadkowo trafiłem na Pani fb gdzie zamieszcza Pani interesujące wrażenia z koncertu sylwestrowego w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. A ponieważ na fb nie mam możliwości komentowania piszę tutaj.
  Na koncercie nie byłem więc o jego jakości się nie wypowiem. Na pewno wolałbym, żeby wieczory sylwestrowe w Filharmonii były klasycznymi koncertami symfonicznymi ew. z lekkimi szampańskimi dodatkami. Może i tego doczekamy.
  Jeśli idzie o Bassema Akiki. Bywalcom FS powinien być dość dobrze znany - w samym tylko bieżącym sezonie jest to jego drugi wstęp a zaplanowany jest trzeci pod koniec sezonu. Wiosną 2016 dyrygował w naszej filharmonii koncertem Aleksandry Kurzak a w 2015 Małgorzaty Walewskiej. W programach tych koncertów zawsze była wyczerpująca notka na jego temat. Czyżby uznano, że już wystarczy i zaoszczędzono tym razem na papierze?
  Tak czy siak to właśnie dyrekcji filharmonii zawdzięczamy tak systematyczne kontakty utalentowanego dyrygenta z Filharmonią Szczecińską.
  Jeśli idzie o jego współpracę z Theatre de la Monnaie w Brukseli to jego debiut już się odbył i zdaje się, że to trzeci sezon w którym dyrygent współpracuje z tą znaczącą sceną.
  Na zakończenie składam najserdeczniejsze życzenia dla Autorki i Czytelników na Nowy Rok. Zwłaszcza, że nie zapowiada się on w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej zbyt różowo. Dobrze, że mamy piękną muzykę. Robert.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Robercie, bywam w filharmonii niezmiernie rzadko, nie mogę się przyzwyczaić do chłodu jej wnętrz, więc zjawiam się na wybranych koncertach. Więc nie czytałam w programach filharmonicznych o Bessemie Akiki, informacje zebrałam z not na stronie internetowej Teatru Wielkiego w Warszawie, widać nie uaktualnili oni informacji o artystach.
  Dziękuję za życzenia Noworoczne, mam nadzieję, że w repertuarze naszej filharmonii coś trafi się pod mój gust muzyczny.
  Dla mnie muzyka jest remedium na odstresowanie, psychicznym relaksem, choć mam ich sporo i to w doskonałych wykonaniach.
  Jutro wybieram się ponownie do Filharmonii na gościnne występy zespołu opery odeskiej, w karnawałowym, operetkowo-musicalowym repertuarze.
  Trochę tylko dziwi mnie, że artyści z Odessy koncertują akurat w prawosławne Boże Narodzenie, które się zaczyna dzisiaj wieczorno-nocnym nabożeństwem, pewnie dlatego koncert rozpoczyna się o ...17-tej.
  Mam nadzieję,że żadnych nacjonalistycznych ekscesów ze strony ukraińskiego zespołu i zapewne też ukraińskiej w części publiczności (mieszka sporo Ukraińców na Pomorzu Zachodnim) na koncercie - nie będzie.
  Pozdrawiam najserdeczniej!

  OdpowiedzUsuń