czwartek, 1 września 2016

Fiasko zachodniego myślenia o RosjiWschodnie Forum Ekonomiczne we Władywostoku zaprzecza izolacji Rosji ze światem a sankcje, podjęte wobec Rosji na życzenie USA -  niczego na niej - nie wymusiły. 
Najbardziej  rozwinięte technologicznie kraje azjatyckie doskonale kooperują gospodarczo z Rosją, a ograniczenie dostępu do najnowocześniejszych technologii, co było marzeniem Amerykanów - spaliło na panewce.
Jutro, 2 września, w ramach tego forum  Władimir Putin spotka się z premierem Japonii Shinzo Abe. Podczas spotkania przywódcy obu krajów planują omówić realizację porozumień zawartych w czasie rozmów w Soczi (6 maja), wymienić poglądy na temat dwustronnej współpracy handlowej, politycznej, gospodarczej, energetycznej, kulturalnych i społecznej, oraz omówić wprowadzenie wspólnych inicjatyw.

Następnego dnia (3 września) Władimir Putin  spotka się z prezydentem Republiki Korei Płd. - Pak Kyn On, który także bierze udział we władywostockim forum w ramach roboczej wizyty w Rosji.  

W czasie rosyjsko-koreańskich rozmowy, zostanie omówiony perspektywiczny plan stosunków dwustronnych, w tym aspekty współpracy handlowej, politycznej, gospodarczej, kulturalnej oraz dot. sfer społecznych.

Szczególna uwagę obaj prezydenci mają zamiar skupić na palących problemach międzynarodowych i regionalnych. Po spotkaniu, nastąpi podpisanie szeregu dwustronnych dokumentów.

I co najciekawsze, tego samego dnia, podczas forum, w ramach obrad plenarnych prezydenci Rosji i Korei oraz premier Japonii, pod kierunkiem byłego premiera Australii - przeprowadzą publiczną dyskusję na temat: „Inwestycji przedsiębiorstw państwowych: jako priorytetowe na Dalekim Wschodzie”.

Tego samego dnia po południu odbędzie się też w ramach władywostockiego forum - Forum Biznesowe: Rosja – Niemcy, z udziałem prezesów lub dyrektorów zarządzających ponad 10 wielkich koncernów niemieckich. Poprowadzi jej Matthias Schepp przewodniczący Rosyjsko-Niemieckiej Izby Handlowej, który jest także przedstawicielami Niemiec w grupie B20.

Tak wygląda rzeczywista izolacja Rosji i na tym tle polskie (oraz państw wschodnio-europejskich i USA) wymachiwanie szabelką na Rosję jest co najmniej śmieszne, jeśli nie wielkim politycznym kretyństwem.
Wielki niemiecki biznes ma dokładnie gdzieś polityczne dyrektywy własnego rządu i zachodnie sankcje, ma natomiast, po cichu, polityczne i rzeczywiste wsparcie wicekanclerza Niemiec - ministra gospodarki, oraz ministra spraw zagranicznych.
Oczywiście o tym wszystkim w naszym mediach nikt nie napisze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz