piątek, 17 kwietnia 2015

Dramat ukraińskich dziennikarzy....
Oleś Aleksijowicz
BUZINA 
(Оле́сь Олексі́йович Бузина́)

1969 – 2015

Pisarz, wydawca, opozycyjny dziennikarz ukraiński
b. redaktor naczelny „Segodnia” 

zamordowany 15 kwietnia 2015 r.
w Kijowie
przez ukraińskich nacjonalistów


Wstrząśnięta zbrodnią
Żonie i Córce,
Bliskim i Przyjaciołom 
Zmarłego
składam wyrazy głębokiego współczucia,
podzielając ich żal i smutek po stracie 
Męża i Ojca, 
Krewnego i Przyjaciela

Przyłączam się jednocześnie do kondolencji
i oświadczeń potępiających ten mord polityczny,
złożonych przez:

* Dunję Mijatović, 
przedstawicielkę OBWE ds. mediów

* Marie Harf, 
przedstawicielkę Departamentu Stanu USA

* Władimira W. Putina, 
prezydenta Federacji Rosyjskiej

* Ban Ki-moon’a 
sekretarza generalnego ONZ

+++


13 kwietnia 2015 r.
został zamordowany na Ukrainie

SIERGIEJ SUCHOBOK

dziennikarz,
współzałożyciel gazet internetowych
„ProUA” i „Obkom”

 +++


16 kwietnia 2015 r.
w swoim mieszkaniu
(w Obwodzie Chmielnickim na Ukrainie)
została brutalnie zamordowana

OLGA MOROZ

redaktor naczelna
"Нетешинского Вестника"

_____

 Rodzinom, Bliskim i Przyjaciołom,
Obojga Dziennikarzy
przesyłam  szczere wyrazy współczucia
i głębokiego żalu

R.I.P.
 

5 komentarzy:

 1. Przez ukraińskich nacjonalistów. Przyjaciół rządu polskiego. Stąd kompletna cisza w wolnych podłych mediach. Przy okazji pytanie. Dlaczego nie publikuje się w Polsce wyników padań opinii na temat Ukrainy, Rosji, zbrojeń lub wojny. jasny gwint

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu jest komentarz polskiego polityka, chyby jedyny.

  http://leszek-miller.blog.onet.pl/2015/04/18/smierc-w-kijowie/#.VTISFylgxU4.twitter

  Skandaliczna wypowiedź Poroszenki - " zabójstwo dziennikarza Olesia Buzyny to prowokacja". W domyśle - prowokacja rosyjskich służb. Ani słowa potępienia. Tyle miał do powiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypowiedź szefa FBI , nagłosniona przez "Washington Post" , o udziale Polaków w zagładzie Żydow, która tak oburzyła polskie media, świadczy o tym ze nie ustaje presja wywierana na polski rząd w sprawie wypłaty odszkodowań za mienie ofiar holocaustu.

  Ta presja wzmacniana jest dodatkowo podsycaniem strachu przed " rosyjską agresją". Ci którzy wywierają taką presję liczą na to Polacy zmiękną kiedy nabiorą przekonania ze Putin trzyma im nóż na gardle. Jak widać wojna na Ukrainie służy także interesom tych środowisk które zadają od Polaków wypłaty kilkudziesięciu miliardów dolarów za mienie ofiar holocaustu.

  Tylko oburzony ambasador RP w Waszyngtonie udaje naiwnego i bredzi cos o "niewiedzy" szefa FBI.

  OdpowiedzUsuń
 4. W rodzinnym mieście Gospodyni blogu dzieją się ciekawe rzeczy .
  Media donoszą :

  DOBIJANIE GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO TRWA: “Dariusz Wieczorek został nowym szefem zachodniopomorskiego SLD. Zastąpił Grzegorza Napieralskiego, którego zarząd krajowy partii w styczniu pozbawił funkcji za krytykowanie sytuacji SLD po wyborach samorządowych. – SLD rodzi się od nowa – ogłosił obecny w Szczecinie sekretarz krajowy partii Krzysztof Gawkowski”.

  — NIE BYŁO PLANÓW PRZEKAZYWANIA NA KAMPANIĘ OGÓREK TRZECIEJ TRANSZY – mówi Krzysztof Gawkowski: “Gawkowski pytany o finansowanie kampanii Magdaleny Ogórek powiedział, że zarząd krajowy partii już wcześniej zdecydował, że na kampanię przeznaczony zostanie 1 mln zł w dwóch transzach po 500 tys. – Druga transza 500 tys. zł jest obecnie realizowana. Nigdy nie było w planach przekazywania na kampanię Ogórek trzeciej transzy – podkreślił Gawkowski”.http://wyborcza.pl/1,75248,17774754,Wieczorek_nowym_szefem_SLD_w_regionie__Dobijanie_Napieralskiego.html

  Wczoraj w TVN u red. Marciniaka, Napieralski podlizywał się P. Kukizowi. Mówił ze to poważny kandydat , nie nalezy go lekcewazyc itd. itp.
  Ten z kolei ogłosił wczesniej ze chciałby stworzyć koalicję z K.Mikke i uwaga - z lewicą. Nie sprecyzował z jaką lewicą ale widac ze Napieralski juz jest chętny. Kiedy red. Marciniak z TVN stwierdził ze wysyła on do Kukiza sygnały medialne, Napieralski się zarumienił i skromnie nie zaprzeczył.

  Jak powszechnie wiadomo, P. Kukiz to kon trojański PO, mający podbierać elektorat PiS i SLD oraz pozyskiwać młody - ten zbuntowany i antysystemowy. Jak piszą spotyka się on prywatnie z czolowymi politykami PO. Wygląda na to ze to taki drugi Palikot ver. 2.0 Nasuwa się pytanie co dalej z Napieralskim.

  Piszą ze w PO powstał plan zniszczenia SLD i utworzenia nowej lewicy - koncesjonowanej i kontrolowanej z gabinetu Schetyny.
  Jej rdzeń to Rozenek, Napieralski, Biedroń, Nowicka, Kalisz, Piekarską i na białym koniu Olejniczak. Wtedy - Miller i spółka do piachu.

  W tło tego wszystkiego wpisują się działania przeciwko Ogórek.
  Każda jej wyolbrzymina i nagłośniona wpadka osłabia Millera i przybliża realizację zaplanowanego celu . Będzie to możliwe wtedy kiedy po katastrofie w wyborach prezydenckich SLD zejdzie w sondażach poniżej 5 procent. Wtedy przyjedzie z Sulejówka zbawca Olejniczak i nastanie nowa era dla lewicy. Tej zaplanowanej w gabinecie Schetyny. Wczesniej swoje role będzie miał do odegrania i P. Kukiz i zbuntowany Napieralski.

  Politolog Rafał Chwedoruk pisze ze dla SLD bardziej niebezpieczna jest PO niż PiS. Elektoraty SLD i PiSu są niekompatybilne - w każdej sytuacji zachowują swoją odrębność. W przypadku PO jest inaczej - mocniejszy wchłonie słabszego i elektorat lewicy utworzy skrzydło albo koncesjonowaną przybudówkę tej partii. Z tego Chwedoruk wysnuwa wniosek ze dla SLD Millera korzystniejsza bylaby koalicja z PiSem niż z PO (chodzi o utrzymanie tożsamości i odrębności).

  Nie wiadomo jak to wszystko sie potoczy, na razie interesuje mnie co bedzie z Grzesiem Napieralskim w Szczecinie. Medialne wiadomości na ten temat są skąpe. Jak wygladalo to "odbijanie" i jak faktycznie się skonczyło. Może Pani Zofia zechce nas oświecić na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj w radiowej trójce pan Czarzasty SLD oznajmił, że on by nie wpuścił na teren Polski rosyjskich motocyklistów czyli Nocnych Wilków. A to jest sprzeczne z tym co powiedzieli na ten temat wcześniej przewodniczący Miller i poseł Joński. Czyżby pan Czarzasty był następnym chętnym do "nowej partii lewicowej pod patronatem Schetyny?"

  OdpowiedzUsuń