sobota, 21 lutego 2015

Ukraińsko –niemiecka awantura dyplomatyczna2-gi od lewej - A.Zacharczenko, dalej posłowie Bundestagu
Pojmowanie demokracji przez władze Kijowa jest nader wybiórcze.

Unaocznia to nota protestacyjna dyplomatyczna ambasady ukraińskiej w Belinie skierowana do niemieckiego MZS, w której dyplomacja ukraińska potępia wizytę w Donbasie dwóch niemieckich deputowanych Bundestagu - Wolfganga Gehrcke i Andreja Hunko (Partia Lewicy) oraz ich spotkanie z liderem Donieckiej Republiki Ludowej – Aleksandrem Zacharczenko.  

Ambasador  Melnyk  na łamach Der Tagesspiegel  stwierdził, że w ten sposób Ukraina wyraża zaniepokojenie faktem, że „niemieccy posłowie z Partii Lewicy w trakcie rzekomych działań humanitarnych wykazują poparcie dla terrorystów”. Skrytykował też to, że obaj posłowie przybyli na obszary „zarządzane przez prezydenta Rosji” i  tym samym - naruszyli ukraińskie prawo podczas tej wizyty. Bowiem, jak tłumaczył, obcokrajowcy nie mogą przechodzić przez przejścia graniczne nie kontrolowane przez stronę ukraińską na wschodzie kraju, i dlatego obaj posłowie mogą się liczyć z tym, że otrzymają zakaz wjazdu na Ukrainę.

Przedstawiciele opozycyjnej Partii Lewicy w Bundestagu - Wolfgang Gehrcke i Andrej Hunko przybył w ub.  tygodniu do Doniecka bezpośrednio z rosyjskiego  Rostowa w towarzystwie rosyjskiego deputowanego do Dumy - Władimira  Biessonowa.  Przywieźli  pomoc humanitarną (leki) do szpitali Donbasu.

8 komentarzy:

 1. To ciekawe bo polskie media milczą na ten temat.

  Podobno były gwizdy kiedy prezydent Poroszenko przemawiał w rocznicę majdanu. Uczestniczyło 10 tys ludzi. Rok temu było kilkaset.

  Trzeba mieć nadzieję ze gwizdy sie nie powtorzą kiedy pan D.Tusk będzie brał udział jutro w uroczystym marszu w Kijowie.
  Czekamy i trzymamy kciuki za niego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Milczą, bo im z Ukrainy nie podesłano stosownego komunikatu.
   A w RFN czy tzw. Noworosji (Republiki Ludowe: Doniecka i Ługańska) takie informacje są podawane.
   Nawet ze zdjęciami.

   Usuń
 2. Polski minister finansow M. Szczurek dla Reutersa: Europa pogrąża się w głębokiej zapaści.

  "Europa wydaje się coraz bardziej pogrążona w głębokiej zapaści, z małym prawdopodobieństwem załagodzenia tego kursu w ciągu dekady", powiedział minister w wywiadzie udzielnym agencji w czasie Kongresu Polskich Studentów w Wielkiej Brytanii.

  Mowienie o tym ze Europa pogrąża sie w głębokiej zapaści jest karygodne bo osłabia ducha walki tych ktorzy przeciwstawiają sie rosyjskiej agresji. Pan minister rozpowszechnia apokaliptyczne wizje dotyczące przyszłości Europy. Takie działania sprzyjają interesom propagandy rosyjskiej i szkodzą Polsce bo oslabiają wiarę Polaków w silną Europę zdolną do obrony przed Putinem.

  Jeśli jakaś propaganda obiektywnie szkodzi interesom Polski a jest korzystna dla Rosji, to osoba które ją rozpowszechnia niewątpliwie nalezy do V kolumny o której mówili posłowie Biernacki i Wziątek z komisji specjalnej.
  Nie wiadomo czy minister który udzielił wywiadu Reuters jest pod obserwacja (baczną) ale wszystko możliwe.
  Ja wierze w zapewnienia panów posłów i od tej pory śpię spokojnie.
  V kolumna jest pod kontrolą.
  To dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Media (Fakt) - "Nie ma pieniędzy na emerytury"

  http://m.fakt.pl/polityka/politycy,sgg05

  Media (Wyborcza) - "Kilkudziesięcioosobowa grupą żołnierzy, którzy walczyli w obwodzie donieckim, rehabilituje się i przechodzi zabiegi zdrowotne w Lądku-Zdroju. To już druga grupa żołnierzy, którzy korzystają z rehabilitacji w Lądku.
  Do domu wrócą dopiero za 3 tygodnie. Wszyscy deklarują zgodnie, że gdy zakończą leczenie i rehabilitację w Lądku znów będą walczyć."

  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,17465372,Ladek__Prezydent_Komorowski_odwiedzil_ukrainskich.html

  "Wyborcza" - "Ile się czeka na wyjazd? Długo. Pani Beata z Katowic ma bóle kręgosłupa i problemy kardiologiczne. Czeka do sanatorium (w Iwoniczu Zdrój) od lutego 2013 r. Na początku na liście oczekujących było przed nią około 100 tys. osób."

  http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,136731,16570785,Do_sanatorium_z_NFZ_w_szesciu_krokach.html

  W internecie piszą ze pan prezydent odwiedził ukraińskich żołnierzy w polskim sanatorium, a nie odwiedził strajkujących górników i bankrutujących rolników.

  Dziwne to wszystko !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Pan prezydent bardziej jest zainteresowany Ukraina niż państwem, którego jest prezydentem. 10 maja nadarza się znakomita okazja, by go z prezydenckiego fotela wysadzić, problemem jest - kogo tam za niego posadzić.

   Usuń
 4. Bronisław Komorowski jest utrzymywany z pieniędzy polskich podatników, a zachowuje sie tak jakby był prezydentem Ukrainy.
  Sam ma do dyspozycji klinikę rządową dlatego nie obchodzi go los Polakow z czekających kilkanaście miesięcy w kolejce do sanatorium . On woli pochylac sie nad losem ukraińskich żołnierzy przebywających w Polsce na sanatoryjnym leczeniu. Czy to jest sprawiedliwe ?

  Trzy uwagi.
  Ukraińskich żołnierzy nie obowiązuje kolejka.
  Leczenie ukrainskich zołnierzy finansują ci którzy w kolejce czekają.
  Kolejka nie obowiązuje takze Komorowskiego.

  Czy ktoś jest niezadowolony ?
  Pan prezydent ma na to jedną odpowiedz - ludzie cieszcie sie, radujcie, Polska jest wolna. jesteście wolni.
  Pytanie tylko - wolni od czego i od kogo ?
  Od kolejek, nierówności, biedy i takiego prezydenta - napewno nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie działania polityczne Bronisława Komorowskiego napawają coraz większym obrzydzeniem.
   Pojechał na Majdan promować Poroszenkę razem z Tuskiem i idiotą z PiS w roli wiceszefa PE.
   Do tego rusofob i prezydent z łapanki - Gauck i inni, mało znaczący prezydenci i politycy europejscy ze Słowacji, Mołdawii, Litwy, Gruzji....
   Nawet nie było reprezentacji prezydenckich dawnych republik poradzieckich, a teraz unijnych państw!
   Poroszenko z Tuskiem po prawicy i Komorowskim po lewicy, gdzieś obok figurant Gauck - tropiciel Stasi i prezydent Litwy, wychowana radzieckiego Komsomołu.
   Tak wygląda obecne unijne poparcie dla Majdanu!
   Do tego grubymi nićmi skandaliczna prowokacja z trupami w Charkowie. Inaczej trudno ten wybryk w Charkowie nazwać - w Kijowie wystawiono rosyjską broń, która można kupić, bo Rosja nią handluje i wcale nie wykluczone, że jest na wyposażeniu armii ukraińskiej, np. prezent z Litwy - jako dowód ,że Rosjanie atakują Ukrainę. I w odległym Charkowie taki sam Marsz Godności i atak terrorystyczny na uczestników marszu.
   Jeszcze nie dowieźli zabitych do kostnicy a rannych do szpitala a już władze Kijowa ogłaszają,że złapani, prawie natychmiast podejrzani o masakrę ludzie mieli przy sobie ...broń rosyjską i instrukcje z Moskwy.
   W Kijowie pokaz broni rosyjskich agresorów na Ukrainę, a w Charkowie złapani "terroryści" z bronią rosyjską i instrukcjami z Moskwy.
   Zaplanowany spektakl widać gołym okiem, i nikt nie zwraca uwagi,że ze statystów przy okazji zrobiono autentycznych nieboszczyków - ukraińskich milicjantów i kilku cywili..
   No ale skoro bezkarnie można rozwalić ok. 300 ludzi w samolocie, podpalić budynek i strzelać do skaczących z okien ludzi - to można również zabić kilka osób, dla pokazówki.
   Tak, jak to zrobiono wobec manifestujących na Majdanie rok temu.
   Dzicz i barbarzyństwo, które promuje polski prezydent, szef Rady Europejskiej i inni idioci polityczni.
   Przeraża mnie cała ta kijowska Ukraina....

   Usuń
  2. Panu Prezydentowi, Pani Premier i całemu polskiemu parlamentowi można szczerze podziękować, że chodzenie po ulicach Warszawy stało się niebezpieczne.Kawiarnia (była) Nowy Świat jest teraz Ukraińskim Światem, i przed nią wielu bojowników zebrze o pieniądze (może nie zebrze, bo to forma prośby). Oni wręcz wymagają od przechodniów pieniędzy.

   Wczoraj takze w kawiarni Rue de Paris koło Dworca Centralnego krzycząc co drugie słowo "kurwa" agresywnie domagał się jedzenia bez pieniędzy "bojownik, co to na tanku zabijał ruskich. Ponad godzinę tak się zachowywał w tej kawiarni, ludzie przerazeni, bali się, że będzie strzelał. Policja nie wchodziła do kawiarni, Dopiero, gdy wyszedł i ponownie się "bohater" dobijał, coś mu wyjątkowo grzecznie tłumaczyli...
   Dziękuję Panie Prezydencie za tak pojętą formę bezpieczeństwa.

   A propos, moja Mama mieszkała w 1939 r kooło Zaleszczyk. Jednymi z pierwszych, którzy uciekali byli państwo Komorowscy z pobliskickiego zamku. Opowiadała Mama, że i innymi młodymi podawała uciekinierom wodę, mleko, pomagali słabszym i chorym znależć miejsce na furmankach. Państwo Komorowscy i inni nasi "wielcy" oczywiście jechali samochodami, ale tam miejsc brakowało. Wywozili szafy, obrazy, nawet paprotki... Gorycz

   Usuń