poniedziałek, 9 listopada 2015

Małpy z brzytwąNie  czas zastanawiać się, dlaczego mniejszość polityczna będzie rządziła Polską. Połowa uprawnionych do głosowania Polek i Polaków nie skorzystała ze swoich praw obywatelskich, druga połowa, wybrała to, co wybrała. Dzięki temu, partia, która nie potrafiła przekonać do siebie ponad ¾  dorosłego społeczeństwa w Polsce sięga po władzę i to bez żadnej konkurencji. Ma większość w Sejmie, Senacie i swego wybrańca, jako prezydenta Polski. To olbrzymia odpowiedzialność za średniej wielkości państwo europejskie. Zwłaszcza w szalenie trudnej sytuacji politycznej w UE i na świecie. 
.
Jako niekwestionowany zwycięzca wyborów parlamentarnych, partia ta - zachowuje się jak małpa z brzytwą - wysoce nieodpowiedzialnie, totalnie ignorując porządek prawny państwa i polską rację stanu.  Jednoznacznie objawiając cechy nieobliczalnej dyktatury, dążącej do bliżej nieokreślonego celu, którego korzenie tkwią na przełomie XIX i XX .
Nie jest to dobra zapowiedź dla Polski.
.
 „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS), bo o tej partii mowa, mając „swego” prezydenta, powinowatego z premierem - już rządziła, wprawdzie koalicyjnie, ale z fatalnym skutkiem. Skończyło się to rządzenie skandalem i przedterminowymi wyborami.
Osiem lat bycia w opozycji niewiele PiS nauczyło. Dzisiaj wyznaczona przez PiS na premiera, wice-szefowa tego ugrupowania - Beata Szydło zaprezentowała kandydatów na ministrów nowego rządu. Nie jest to rząd autorski Beaty Szydło, ani też zapowiedziany rząd fachowców. Jest to rząd wyznaczony personalnie przez szefa PiS – Jarosława Kaczyńskiego.  Patrząc się na listę nazwisk, można wyciągnąć wniosek, że PiS cierpi na brak kwalifikowanych kadr, a fachowcy są rodzynkami w gronie znanych publicznie partyjnych aparatczyków z najbliższego kręgu akolitów prezesa PiS.
Trzy znaczące resorty dla struktur państwa – obrony narodowej, sprawiedliwości z funkcją prokuratora generalnego i spraw wewnętrznych mają się dostać w ręce polityków, którzy nigdy nie powinni mieć dostępu do instrumentów władzy. Przeszłość wskazuje, że posiadając władzę w państwie - zachowują się jak małpa z brzytwą.  Powierzenie strategicznych resortów w państwie, takim politykom, jak: Antoni Macierewicz (MON), Mariusz Błaszczak (MSW), Mariusz Kamiński (koordynator służb specjalnych), Witold Waszczykowski (MSZ), Zbigniew Ziobro (resort sprawiedliwości) – nie wróży niczego dobrego.
.
Antoni Macierewicz, kandydat na szefa MON, jest ogarnięty ideą fixe nt. przyczyn katastrofy smoleńskiej, wcześniej swoimi działaniami kompletnie zniszczył polski wojskowy kontrwywiad (WSI) ujawniając publicznie nazwiska agentów tych służb.  Żaden kraj na świecie tak nie robił i nie robi. Będąc ostatnio w USA publicznie zapowiedział, że … opublikuje aneks do raportu likwidacji WSI.
Witolda Waszczykowskiego, kandydata na szefa polskiej dyplomacji, b. wiceministra w MSZ za czasów PIS - cechuje bezkrytyczna miłość do NATO i USA, irracjonalny lęk przed Rosją i postawa rusofobiczna, niezbyt mile widziana w UE, zwłaszcza przez tzw. „stare” państwa Unii, ale bardzo aprobowana w USA. Był głównym negocjatorem ulokowania w Polsce amerykańskiej „tarczy antyrakietowej”.  Od lat 90. pracował w MSZ, odpowiadał między innymi za kontakty z NATO i Bliskim Wschodem. Publicznie głosi  że Rosja ...wypowiedziała Polsce wojnę.
Zbigniew Ziobro ledwo wywinął się przed odpowiedzialnością przed Trybunałem Stanu. Kilka tygodni temu Sejm przegłosował, że Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu. Do przegłosowania wniosku potrzeba było 276 głosów. "Za" było 271 osób, zabrakło 5 głosów.
Wnioski o postawienie Zbigniewa Ziobry oraz b. premiera a obecnie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego - przed Trybunałem Stanu złożył w 2012 roku klub PO. Zbigniewowi Ziobrze zarzucano naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej.
Ministrem w Kancelarii Premiera i koordynatorem służb specjalnych ma zostać Mariusz Kamiński, nad którym ciąży nieuprawomocniony jeszcze wyrok za naruszanie prawa i nadużycia władzy, oraz 10-letni sądowy zakaz pełnienia funkcji państwowych. Beata Szydło, liczy, że zostanie on wkrótce uniewinniony. Należy dodać, że, przez swego partyjnego kolegę.
Nie ważne czy wyżej wymienione osoby są z PiS czy z innych partii.
Ważne jest, że na większości z nich ciążą naprawdę bardzo poważne zarzuty - naruszanie i nadużywania prawa na najwyższym, krajowym poziomie, a tym samym - działanie na szkodę państwa. Jeśli istnieje choćby cień podejrzeń, dopóki nie zostaną ci ludzie uwolnieni od zarzutów przez rzeczywiście obiektywne i niezależne sądy – nigdy nie powinni kandydować do stanowisk rządowych.
Z prostej zresztą przyczyny – osoby te przynoszą ujmę nie tylko wizerunkowi partii, która je lansuje, ale także Polsce, jako państwu, zarówno w wymiarze wewnątrzkrajowym, jak i zagranicznym.
Budują obraz Polski, jako państwa nieobliczalnego bezprawia, o tendencjach dyktatorskich i działaniach wobec własnego społeczeństwa i samego państwa – bezprzykładnych, z naruszeniem wszelkich norm prawnych, krajowych i międzynarodowych. Są zapowiedzią licznych, kompromitujących Polskę awantur na arenie międzynarodowej.
.
Jarosław Kaczyński, prezes zwycięskiej w wyborach partii, który układa obecnie puzzle władzy w Polsce, jest z wykształcenia prawnikiem, zatem trudno uważać, że nie wie, co robi.
Rodzi się podstawowe pytanie: dlaczego to robi. Dlaczego z całą premedytacją, świadomie  naraża państwo na międzynarodową kompromitację? 
Robi to na złość rywalom z PO? Jeśli tak – to nonszalancko i szalenie ryzykownie igra z organizmem państwowym. Jest najbardziej niepoważnym, a zarazem niebezpiecznym politykiem.
Marzy mu się zamordystyczna dyktatura i postawienie siebie ponad prawem?
Prędzej czy później skończy się to dramatem. Piłsudski, idol Jarosława Kaczyńskiego, wprawdzie na mocy zamachu majowego wprowadził wojskową dyktaturę w Polsce po 1926 r., ale skończyło się to dla Polski fatalnie. I w aspekcie militarnym i w aspekcie politycznym.
Jakby nie patrzeć – personalne decyzje prezesa PiS mogą i na pewno budzą wielki niepokój, i to nie tylko w Polsce, ale i za jej granicami.

10 komentarzy:

 1. przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i PiSdziecki

  OdpowiedzUsuń
 2. Po raz pierwszy w Sejmie zabraknie Lewicy. Ziściło się marzenie nie tylko prezesa PiS, ale i Michnika i innych wrogów polskiej lewicy.Nawet pseudo-socjalista Sierakowski cieszy się, obwieszczając, że 25 października skonczył się w Polsce postkomunizm. Nie martwi go, że w Sejmie zasiądzie wyłącznie prawica od tej z PO, po PiS i skrajnych narodowców od Kukiza. Nie martwi go fakt, że większość nowych posłów jest homofobiczna, antysemicka, antyrosyjska za to kościelna i proamerykanska, ale też nastawiona wrogo do UE czy pomocy uchodźcom. Najważniejsze dla Sierakowskiego, że nie ma Leszka Millera.
  A do nowej ekipy rządowej chyba najbardziej pasuje "co by tu jeszcze spie...ć"? A zapowiada się tego obfitość po obsadzeniu większości ministerstw niekompetentnymi ludźmi. Aż strach się bać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto wiedzieć,że Krytykę Polityczna i Sierakowskiego finansuje Fundacja Batorego, czyli w praktyce Soros. Rolą Sierakowskiego jest niszczenie lewicy lub tego co nią kiedyś było. Spełnił swoją zdradziecką role i lewicy nie ma. Nie tylko w sejmie. I nie będzie, gdyż lewica mówi do ludzi niezrozumiałym językiem. jasny gwint

   Usuń
 3. Po atakach terrorystycznych w Paryżu cała Europa i świat współczuje i solidaryzuje się z Francją. Tak trzeba.Tylko dlaczego zabrakło podobnych aktów empatii po katastrofie rosyjskiego samolotu? Zginęło wówczas jeszcze więcej niewinnych ludzi i też miało to być działanie terrorystów z PI. Dlaczego taka wielka różnica? Czyż ofiary rosyjskie nie zasługują na znicze, kwiaty, zwykłe współczucie i potępienie sprawców tej masakry jak ci z Paryża?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od czasu zakończenia II wojny św. usa wprowadzało nową religię. Ta religia już działa. Polega na tępym fanatyzmie anty rosyjskim. Nawet w Australii. Teraz jest ta, że wszystko co dotyczy Rosji musi być przedstawiane w bardzo złym świetle lub pomijane w propagandzie.
   https://youtu.be/zpCcYUCDBtA

   Usuń
 4. Świat Zachodu uważa, że jego ofiary terroryzmu są najważniejsze. Rosjanie to już "gorszy" gatunek ofiar a uciekający przed terrorystami Syryjczycy - to zapewne też ...terroryści.
  Wynika to z faktu,że kraje Zachodu, a przede wszystkim USA uważają się za najważniejsze państwa, a Rosja to już Azja, Syria - to Półwysep Arabski. Kreowane przez media i polityków emocje biorą gorę nad rozsądkiem i próbami samodzielnego myślenia.
  Rosja na dodatek, ustami Putina obnaża te wszystkie wady Zachodu, palcem wskazuje kto narozrabiał na świecie i kto jest ojcem chrzestnym muzułmańskiego terroryzmu.
  Więc go Zachód nie cierpi, jak więc ma współczuć narodowi, który ze swego łona zrodził takiego przywódcę, jak Putin?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usunięty z racji naruszania zasad komentowania na tym blogu.

   Usuń
  2. Ataman Pieriejasławski
   Komentarz usunęłam, nie mniej jednak odpowiadam na niektóre jego punkty.
   Proszę nie mylić samodzielnego myślenia i autonomicznych opinii z "materiałami przysłanymi do obróbki z Pitra". czy "Łubianki'
   Dostaję natomiast w codziennych biuletynach stenogramy rozmów i informacje oraz akty prawne z Kremla i kancelarii premiera FR. Takie same od władz RFN.
   6. Mam na imię Zofia wg oryginalnej brytyjskiej metryki, a nie Zoja. Język rosyjski - znam, angielski też. Materiały z Berlina dostaję w języku angielskim.
   7. Ojciec nie żyje od stycznia 1971r., jego znajomości z czasów PRL do niczego by mi się nie zdały. Swoje "znajomości" wyrobiłam sobie sama.
   8. Mój obecny adres datuje się od grudnia 1958r. W 1945 r. mieszkałam akurat w Londynie (SW20) przy Richmond Rd. niedaleko Raynes Park.
   11. Londyn pisze się przez "on" a nie "ę".
   Usuń
 6. Świetny wpis. Będę na pewno tu częściej.

  OdpowiedzUsuń